Büyü Nedir Büyü Çeşitleri Nelerdir

Büyü Nedir?
Maddi veya manevi bakımdan kendisine çıkar sağlamaya, karşı tarafı zarara uğratmaya çalışan kişilerin yapmış olduğu, tüm dinlerin yasakladığı doğa üstü ve kötü bir yoldur. İnsanlığın tarihi kadar eskidir ve kim tarafından ilk defa nasıl yapılmış bilinmemektedir. Semavi dinlerin hepsinde büyü yapmak veya yaptırmak yasaklanmıştır. Müslümanlıkta da büyü haram kılınmış ve yapan/yaptıran kişiye lanet edilmiştir.

Büyü geçmişten bu güne dek kendisini korumuş bir uygulamadır. Eskiden büyü yapan kişilere büyücü veya cadı denmekteyken şimdi bakımcı, klirvoyant gibi adlar kullanılmaya başlanmıştır. Yapılan işlemler genel olarak aynıdır. Hep birilerinin menfaati için başkalarına zarar gelmesini istemesinden ibarettir. Bazı durumlarda bayanın veya kocanın kendisine bağlama büyüsü yaptırdığı da görülmüştür ancak bu da günahtır ve kesinlikle yasaklanmıştır.
Büyünün pek çok çeşidi bulunur. Günümüzde büyü yapanların reklamını yaparmış gibi her şeye çare bulunmaktadır diyen insanlara rastlıyoruz. Genel olarak toplumumuzun çoğunda çıkmaza düştüğünde yapılacak son çare olarak büyü fikrinin hakim olduğunu görüyoruz. Büyü hiçbir sorunun çaresi değildir unutmayın. Büyü yapılan kişinin vebali sizin boynunuzdadır.
Kadın ile kocanın boşanması için
Bekar kimselerin evlenmesine mani olmak için
Kadın ve erkeklerin kısır kalmaları için
Birinin hastalanması veya ölmesi için
Birisinin hayvanlarının sütten kesilmeleri için
Bir kişinin mal ve ticaretinin bozulması için
Kişiyi insanlar arasında kötü düşürmek için
Bir kişinin tarlasının mahsul vermemesi için
En çok kullanılacak olan büyülere baktığımız zaman nerdeyse tamamının bir insanın kötülüğüne nedeniyet vermesi için yapıldığını görüyoruz. Aralarından yalnızca bir tanesi karı-koca ilişkisinin düzelmesi gibi iyi bir neden için yapılıyor olsa da büyünün iyisi veya kötüsü diye bir durum yoktur. Her büyü kötüdür. Kesinlikle uzak durulmalıdır.
Büyünün Belirtileri Nelerdir?

Ruhsal değişiklikler ve fiili yapılan hareketler sonucu kendisini tanıyamaz hale gelir.
Korkunç rüyalar görmeye başlar. Gece korkarak veya sıçrayarak uyanmalar olur.
Rüyada sık sık kedi ve köpek gibi hayvanlar görülür.
Geceleri kalp ya da ciğer hastalığı olmadığı halde göğüste ağrı ve nefeste daralma olur.
Aşırı yorgunluk görülür.
Tedirginlik, uyuşukluk belirtileri ve bariz bir tembellik görülür.
Takip ediliyormuş hissi oluşur, gölgesi onu takip ediyormuş gibi hisseder.
Yalnız kalmaktan korkma veya tam tersi aşırı yalnızlık isteği olur.
Ayak tabanlarında yanma ve sabahları el ve kollarda uyuşma hissi meydana gelir.

Yukarıdaki belirtilerin psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde görülmesi çok normaldir. Büyü de esasında benzer etkilere sebep olur ve yaşam niteliğini bozmayı amaçlamaktadır. Yengeç, aslan, ikizler, oğlak, kova ve yay burcuna sahip insanlar büyü konusunda daha hassas olmaktadırlar. Son senelerde toplumumuzun çoğunda bu belirtileri görmek mümkündür. Bunun nedeni psikolojik etmenlerdir. Günlük yaşamdaki sıkıntılar, koşuşturmaca, trafik, iş stresi vb. Durumlar yüzünden psikolojik anlamda zayıflayan kişilerde yukarıdaki belirtiler görülebilir. Bu belirtileri gören herkes büyü yapılmış hissine kapılmamalıdır. Psikolojik destek alınarak bunların tedavisi mümkündür.

Büyü herkes tarafından yapılabilen bir şey değildir. Aynı zamanda yapılan her büyü de o kimseye tesir etmeyebilir. Kesin etkili olur gibi söylemler yalandır. Ortalıkta büyücü diye dolanan çoğu insan esasında dolandırıcıdan ibarettir. İnsan psikolojisini bildikleri için sizi nasıl ikna edeceklerini veya kandıracaklarını bilirler. Bende büyü var şüphesiyle gidip böyle şarlatan kimselere paranızı kaptırmayın. Ruhsal sorunlarınızı psikologlardan destek alarak çözün.

Büyüden Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?
Büyü herkes üstünde etki göstermez. Öncelikle bunu belirtmekte fayda var. Büyülerden korunmak için yapacağınız tek yol vardır o da dua etmek ve Allah’ a sığınmak. Eğer size birisinin büyü yapmış olduğunı düşünüyorsanız bol bol dua edin ve karşılığını Allah’tan bekleyin. Büyü yaptıran kişilerin imanı gitmedikçe büyü geçerli olmaz denir. Eğer imanını kaybetmiş biri tarafında büyüye maruz kalındığında yine dua ederek ve psikolojik destek alarak kurtulmak mümkündür. Koruyucu dualar olarak bilinen Ayete’l-Kürsi, Felâk ve Nâs sureleri, Fâtiha ve İhlas sureleri nazar ve büyüye karşı kalkandırlar. Büyü bozdurmak için bakımcıya, hocaya , medyuma vs. Gitmek çözüm değildir. Büyünün çaresi için büyü yaptırmak kısır döngüden ibarettir ve kesinlikle uzak durulmalıdır.

Evinizin içerisinde muska çıktığı zaman ilk yapmanız gerekli olan muskaya zarar vermeden dikkatli bir biçimde muskanın kaplamasını çıkarmaktır.
Ambalajından çıkardıktan sonra muskayı metal bir kabın içine koyun.
Bu metal kabın içine okunmuş sirke dökün.
Okunmuş sirke olması son derece önemlidir. Okunmuş sirkeyi bilen birine yaptırmanızı öneriyoruz.
Sirkeyi muskaların olduğu metal kabın içerisine döktükten sonra bu kabı 1 gün evin içinde bekletin.
Ertesi günü sirkenin içerisindeki muskaları dikkatli bir biçimde çıkartarak kurutmaya bırakın.
Kuruma süresini hızlandırmak için fön makinası gibi kurutucu aletler kullanabilirsiniz.
Son olarak muskaları farklı bir metal kap içerisinde kül kalana kadar yakıyoruz.
Yaktığımız muskanın küllerini ve sirkeyi toprak bir alana gömüyoruz.
Artık size yapılan muska büyüsünden kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Medyum